ЗВІТ

за результатами проведення

XV Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE - 2017»


7-9 листопада 2017 року в Міжнародному виставковому центрі відбувся XV Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE - 2017». Традиційно захід пройшов за Розпорядженням Кабінету Міністрів, та у складі науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів та інших спеціалізованих заходів.

Організатор:

- ТОВ «Міжнародний виставковий центр»

За підтримки:

- Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
- Міністерства екології та природних ресурсів України
- Державного агентство водних ресурсів України
- Асоціації «Питна вода України»

В урочистій церемонії з нагоди відкриття цієї галузевої події взяли участь:

- Кругляк Едуард Борисович – Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Голова Оргкомітету з підготовки та проведення Міжнародних спеціалізованих виставок «AQUA UKRAINE», «КомунТех», «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», «ЄвроБудЕкспо» та XIII Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства»

- Овчаренко Ірина Іванівна - Голова Державного агентства водних ресурсів України

- Бруно Деніз - Голова постійного представництва Європейського інвестиційного банку в Україні

- Хіврич Юрій Єгорович – Президент Асоціації «Питна вода України»

- Ткаченко Анатолій Вікторович – Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр», інші офіційні особи.

На цьогорічному експозиційному майданчику AQUA UKRAINE була представлена продукція 132 підприємств з 11 країн світу (Австрія, Великобританія, Італія, Латвія, Німеччина, Польща, Туреччина, Угорщина, Україна, Франція, Чеська Республіка). Розширення географії учасників заходу вказує на стрімкий розвиток та прогрес галузі водопровідно-каналізаційного господарства країни.

Вітчизняні та іноземні компанії-учасники представили почесним гостям та широкому колу спеціалістів галузі свої передові технології для водогосподарської сфери.

У зв’язку зі стрімким розвитком інфраструктури міст та населених пунктів країни, проблема очищення стічних вод стає з кожним роком все більш актуальною та гострою. Ефективному вирішенню цього нагального питання сприятиме впровадження сучасних технологій та обладнання очищення виробничих і господарсько-побутових стічних вод, які були широко представлені на експозиції AQUA UKRAINE як вітчизняними, так і світовими виробниками: Arges Aritma Makina Ltd (Туреччина), Fontana R, s.r.o (Чеська Республіка), M-U-T Gmbh (Австрія), SISMAT (Туреччина), Topolwater, s.r.o (Чеська Республіка), ТОВ «Акваліті», ТОВ «Аквантіс», МПТВП «Оніко», ТОВ «Системи Автономної Каналізації», ТОВ «Потенціал-4» та іншими.

Забезпечення населення якісною питною водою – завжди було і є одним з найважливіших завдань для вищих та місцевих органів влади. Провідні виробники та постачальники, постійні та нові учасники AQUA UKRAINE, компанії: Jk-Matic (Латвія), Kubicek Vhs, s.r.o. (Чеська Республіка), Niltech (Польща), ТОВ «Бортек», ТОВ НВП «Лаваль», ПП «Нерекс», ТОВ «Осмос Комплект» презентували спеціалістам галузі новітні системи ультрафільтрації, зворотнього осмосу, ірригації, знезалізення та знезараження води, застосування яких дозволить модернізувати обладнання підприємств водопровідно-каналізаційного господарства в напрямку очищення питної води для українських громад.

З пластиковими трубами, фітингами, з’єднаннями для систем водопостачання та каналізації відвідувачі мали змогу ознайомитись на стендах компаній: Ex-Cel Plastic Piping Systems (Франція), ПрАТ «Броварський Завод Пластмас», ТОВ ТД «Євротрубпласт»,ТОВ «Компанія Акватерм Україна», ТОВ «Спіропласт» та інших підприємств.

Насоси та насосне обладнання, системи диспетчеризації, комплексні рішення для автоматизації виробничих процесів були запропоновані компаніями: ТОВ «Віло Україна», ВТЦ «Динамо-Континент», ТОВ «Енергозберігаючі технології», ПВП «Насосенергопром», ТОВ «Техноеталон», Компанія «Фловекс».


Новинки виставки:

Компанія «Укрполімерконструкція» спільно з компанією NTG Plastic (Туреччина) презентували принципово новий для галузі елемент фурнітури – універсальний ступінчастий укорочений литий перехід для труб.


На стенді компанії Vereinigte Filzfabriken AG (Німеччина) спільно з ТОВ «Монтажно-будівельна компанія» вперше в Україні була представлена нова система безтраншейної санації трубопроводів полімерним рукавом ТМ lineTec.

Тема безтраншейних технологій, дренажних систем, відеоінспекції та очищення труб була широко висвітлена на експозиції заходу. Компанії Ludwig Pfeiffer (Німеччина), Wardsflex Limited (Великобританія), ТОВ «Аст Майстер», ТОВ «Імест Плюс», ТОВ «Пайп Тулс», ТОВ «Ротенбергер Центр» поділились зарубіжним досвідом і вітчизняними розробками в даній сфері.


Перелік учасників.

 Невід’ємною частиною Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE» є Міжнародний Конгрес «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства». В рамках цього масштабного галузевого заходу відбулись наступні спеціалізовані конференції:

Стратегічна сесія водоканалів України (організатор: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Асоціація «Укрводоканалекологія»). Сесія відбулась за участю Геннадія Зубка - Віце-прем’єр міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово комунального господарства. Проведення заходу такого формату дозволило в найкоротший термін затвердити технічне завдання для розробки Національної стратегії розвитку систем водопостачання і водовідведення.


«Стратегічна сесія водоканалів - абсолютно новий підхід для напрацювання рішень. Кожна галузь, яка сьогодні реформується, не можлива без сталого функціонування систем життєзабезпечення: тепла, води, водовідведення і енергетики. Тож вкрай необхідно спрямувати потужний інженерний потенціал у напрямок розробки Національної стратегії розвитку систем водопостачання і водовідведення» - зазначив Геннадій Зубко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.


Міжнародна конференція  «Сучасний стан  і основні напрямки вирішення проблем якісного водозабезпечення та водовідведення, очищення питних та стічних вод» (організатор: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Асоціація «Питна вода України») була присвячена питанням впровадження системи тарифоутворення та стимулюючого регулювання  в галузі водопровідно-каналізаційного господарства, нових фінансових інструментів для фінансування програм комунального сектору та інше. В заході взяли участь 78 організацій, що працюють в сфері каналізаційно-водопровідного господарства, в тому числі представники вищих гілок влади, місцевих органів управління, водоканалів, комерційних підприємств та науково-дослідних організацій з усіх областей України.

Під час проведення щорічної науково-практичної конференції «Вода і довкілля» (організатори: Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство охорони здоров’я України, Державне агентство водних ресурсів України), що традиційно доповнює AQUA UKRAINE, були обговорені питання перегляду Національних цільових показників до Протоколу про воду та здоров’я та його подальшого впровадження.


Програма докладніше.

 Одночасне проведення Міжнародних спеціалізованих виставок взаємодоповнюючих тематик («КомунТех»/»ДорТехЕкспо», «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», «ЄвроБудЕкспо», «Екологія підприємства»), що вже стало традиційним, надало можливість фахівцям отримати повну інформацію про сучасний стан економіки і тенденції розвитку, налагодити контакти з партнерами, порівняти та об'єктивно оцінити ринкові пропозиції. Кількість відвідувачів вищезгаданих виставок склала більше 8 500, а площа виставкового проекту - близько 16 000 кв.м, зібравши під дахом Міжнародного виставкового центру 385 підприємств-учасників.

Спільно з комплексом даних галузевих виставок пройшла Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості». Виставки відвідало понад 13 000 спеціалістів, серед яких керівний та інженерний склад водоканалів, підприємств ЖКГ, проектних, монтажних, будівельних організацій, басейнових управлінь, підприємств харчової, фармацевтичної, хімічної та нафтохімічної, гірничовидобувальної, енергетичної, металургійної та машинобудівної галузей, проектних і науково-дослідних організацій, інші зацікавлені фахівці.


ЗВІТ

за результатами проведення

V Спеціалізованої виставки «Екологія підприємства - 2017»


7-9 листопада 2017 року в Міжнародному виставковому центрі відбулася V Спеціалізована виставка «Екологія підприємства - 2017», яка традиційно є невід’ємною частиною тематично пов’язаних галузевих експозицій («AQUA UKRAINE», «КомунТех»/»ДорТехЕкспо», «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», «ЄвроБудЕкспо»).

Організатор:
- ТОВ «Міжнародний виставковий центр»
За підтримки:
- Міністерства екології та природних ресурсів України


В урочистій церемонії 7 листопада з нагоди відкриття вищезгаданого комплексу професійних виставок взяли участь:

- Кругляк Едуард Борисович – Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Голова Оргкомітету з підготовки та проведення Міжнародних спеціалізованих виставок «AQUA UKRAINE», «КомунТех», «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», «ЄвроБудЕкспо» та XIII Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства»

- Овчаренко Ірина Іванівна - Голова Державного агентства водних ресурсів України

- Бруно Деніс - Голова постійного представництва Європейського інвестиційного банку в Україні

- Хіврич Юрій Єгорович – Президент Асоціації «Питна вода України»

- Ткаченко Анатолій Вікторович – Генеральний директор ТОВ «Міжнародний виставковий центр», інші офіційні особи.

Після привітальних слів почесні гості та відвідувачі виставок ознайомились з найсучаснішими ресурсозберігаючими, маловідходними рішеннями, екологічно безпечними технологіями, впровадження яких необхідне у всіх галузях національної економіки.

На цьогорічній експозиції «Екологія підприємства-2017» свої досягнення представили як постійні учасники, так і підприємства-дебютанти. Збільшення кількості учасників, розширення номенклатури продукції та послуг свідчить про важливість і актуальність їх впровадження для підвищення рівня екологізації,  що сприятиме цивілізованому науково-технічному прогресу.


Сучасні системи та обладнання в сфері очищення промислових викидів у повітря, фільтруючі газо- та пилеочисні системи, скруббери, циклони, прилади для вимірювання тиску газів та швидкості газових потоків були представлені на стендах компаній: ТОВ «БМЗ Прогрес», Консорціум «Енергомашекологія», НВФ «Проба», ТОВ «Сатес» та Mdsj Logistics Industry Machine Engineering (Туреччина) та інших.

Провідні гравці ринку - компанії НВП «Екозахист», ТОВ «Еко-МБ», ТОВ «Спеценергокомплекс», ТОВ «Укргеологстром», НВК «Укрекопром» запропонували відвідувачам заходу послуги в сфері геодізії, геології та інжинірингу, розробки науково-технічної документації та отримання всіх необхідних погоджень і дозволів щодо охорони навколишнього природного середовища.


Повний спектр послуг, в тому числі, поводження з радіаційними та радіактивними відходами,  проведення низки досліджень для ідентифікації  радіаційних аномалій, радіологічної розвідки будівельних майданчиків для житлових будинків, перевірка продуктів харчування та інші предмети на вміст радіонуклідів був презентований на стенді постійного учасника експозиції - Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).

В рамках V Спеціалізованої виставки «Екологія підприємства» вже традиційно відбулась «Експозиція електротранспорту». Електромобілі KIA, Nissan Leaf, BMW, зарядні станції, гіроборди, електроскутери,  електровелосипеди та аксесуари, а також товари для спорту та відпочинку були широко представлені на стендах компаній: E-Bike, E-line, Асоціації учасників ринку електромобілів, ТОВ «Бліц Авто», Клуб «Електроавтосам» та інших. Експозиція викликала неабиякий інтерес серед учасників та відвідувачів.

Перелік учасників

Традиційно в рамках виставки пройшли тематичні заходи ділової програми:

-  Серія екоконференцій «ЕКОtransformation» (організатор: Видавничий дім «Медіа-Про») - «ЕКО transformation: зелена модернізація виробництва» та «ЕКОtransformation» — «Відходи та утилізація: 50 головних питань» під час проведення яких обговорювались питання оновлених та нових міжнародних стандартів у сфері екологічного управління серії ISO 14000, критеріїв державної підтримки екологічних проектів та пропозиції інвесторів, поводження з відходами електронного та електричного обладнання, інвестиційної привабливісті та тарифоутворення у галузі переробки та захоронення відходів.

Інформаційний семінар «Впровадження ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні: кращі практики» (організатор: Центр ресурсоефективного та чистого виробництва). Представники центру виступили з презентацією «Ресурсоефективне та чисте виробництво: підходи та приклади успішного впровадження на українських підприємствах». Аудиторії було представлено низку цікавих прикладів використання методики РЕЧВ з метою покращення екологічного стану підприємств промислового сектору національної економіки.

Програма докладніше

Другий рік поспіль ТОВ «Екологічні інвестиції» спільно з Міжнародним виставковим центром під час роботи виставки проводять безкоштовний збір відпрацьованих люмінесцентних ламп від населення - «#Здай лампу». Мета акції – інформування щодо правильного поводження з небезпечними побутовими відходами та необхідності їх утилізації.  Цього року за допомогою небайдужих до екологічної ситуації було зібрано 147 кг макулатури, 115 кг батарейок, 35 кг дрібної оргтехніки, 140 термометрів, 2067 ламп, 2,5 кг пластику.


Спеціалізована виставка «Екологія підприємства» є майданчиком для вирішення екологічних проблем, що надає можливість фахівцям відстежити зміни законодавчої бази в даній сфері, отримати інформацію про тенденції розвитку екологічної культури на всіх рівнях, порівняти та об'єктивно оцінити ринкові пропозиції.

Кількість відвідувачів-спеціалістів вищезгаданого комплексного виставкового проекту («AQUA UKRAINE», «КомунТех»/»ДорТехЕкспо», «Енергоефективність. Відновлювана енергетика», «ЄвроБудЕкспо», «Екологія підприємства») склала більше 8 500, загальна площа - близько 16 000 кв. м, зібравши під дахом Міжнародного виставкового центру 385 підприємств-учасників.

Спільно з даними подіями пройшла Міжнародна спеціалізована виставка «Енергетика в промисловості». Масштабну експозицію відвідало понад 13 000 спеціалістів, серед яких керівний і інженерний склад, фахівці з екологічної безпеки підприємств металургійної і машинобудівної, гірничо‑збагачувальної, енергетичної, хімічної та нафтохімічної, харчової, фармацевтичної, агропромислової галузей, екологічних інспекцій, Держпродспоживслужб, проектних, монтажних, будівельних організацій, науково‑дослідних організацій, інші зацікавлені фахівці.